مهره و توضیحات کاربردی

مهره چیست؟

مهره ها انواع مختلفی دارند و در هنگام انتخاب و خرید آن ها باید توجه داشته باشد مهره ای که انتخاب می کنید از لحاظ جنس، نوع، اندازه، رزوه و ... برای پیچی که دارید مناسب باشد.پیچ و مهره گلدن در خدمت شماست..

شش گوش، چهار گوش، قفلی، ریلی، چشمی، واشردار، تی، پرچی، سر بسته و .... از جمله انواع پرکاربرد می باشند.

در هنگام انتخاب و خرید مهره باید به کلاس و گرید آن توجه داشته باشید. معمولا توصیه می شود مهره ای را انتخاب کنید که کلاس و گرید آن از کلاس و گرید پیچ یک پله بالاتر باشد تا مشکلی در اتصال پیچ و مهره پیش نیاید. در ضمن جنس و نوع آبکاری ای که انتخاب می کنید نیز باید مناسب با جنس و آبکاری پیچی که خریداری کرده اید باشد، در واقع پیچ و مهره باید همجنس بوده و آبکاری آن ها نیز از یک نوع باشد. معمولا برای پیچ های شش گوش، الن و استد بولت از استاندارد شش گوش استفاده می شود.

برای اینکه پیچ به صورت صحیح در مهره بچرخد و کاملا سفت و محکم شود باید در هنگام خرید دقت داشته باشید که رزوه پیچ و مهره از لحاظ ریز یا درشت بودن شبیه به هم باشند. معمولا با توجه به نوع کاربرد آن ها با جنس های فولادی، تیتانیوم، استیل، پلاستیک و ... ساخته می شوند. در فرایند ساخت نیز مانند پیچ ها برای افزایش مقاومت و استحکام سطحی، آن ها را  با پوشش های مختلفی آبکاری می کنند. انواع مختلف پوشش هایی که در انواع مختلف با توجه به نوع کارایی آن ها برای افزایش استحکام و طول عمر آن ها و همچنین کاربرد ساده تر آن ها استفاده می شود شامل روی، فسفات، داکرومات، نیکل و ... است.